"> Haşere ilaçlama | 3E Böcek İlaçlama | 7/24 Hizmet | %100 Çözüm Whatsapp'tan Bize Ulaşın

Haşere İlaçlama

Haşere dediğimiz ve zararlı hastalıklara yol açan böcekler, insanlar üzerinde birçok hastalığa neden olur. Bu haşereleri yok etmek adına haşere ilaçlama yapılır. Söz konusu insan sağlığı olunca haşere ilaçlama yapmak için de doğayla dost ve insan sağlığına zarar vermeden ve ilaçlanan yeri boşaltmak zorunda kalınmadan ilaçlama yapılması gerekir. Özellikle bilim adamlarının geliştirdiği yöntemler, ilaçlar sayesinde sarılık, tifo, kolera, veba gibi hastalıklara neden olan bu haşerelerden kurtulunulabilir.

Haşere İlaçlama Yöntemleri

Zirai olarak kullanılan haşere ilaçlarına insektisit denir. Genel itibariyle haşere ilaçlama yöntemleri böcek türünden böcek türüne göre değişir. Bu yüzden haşere ilaçlama yaptırmadan önce ilgili haşereye etkili olacak haşere türünün belirlenmesi gerekir. Ayrıca haşere ilaçlama esnasında kullanılan yer de haşere ilaçlama yöntemlerinde önemlidir.

Kokulu ve Kokusuz Uygulamalar

Özellikle parazitlerin bulunduğu yerlere kokulu haşere ilaçlama yöntemleri tercih edilebilir. Bu yöntem sayesinde kısa sürede haşerelere etki eder. Uygulanılan mekan 2-4 saat kapalı kalmalı ve 1-2 saat havalandırma yapılmalıdır. Kokusuz uygulamalar ise sıvı malzeme püskürtme yolu tercih edilir. Uygulama esnasında uygulamanın yapıldığı yer terk edilmeli ve kapalı olmalıdır. Etrafta herhangi bir gıda maddesi bırakılmamalıdır.

Termal Flog Cihazı İle Sıcak Sisleme Haşere İlaçlaması

Yağ, su ve mazotta eriyerek sıvı halde kullanılır. Sıcak sisleme diye adlandırılan bu yöntem daha çok göl, nehir, çöplük, ağaçlık alanlardaki sinek türündeki haşerelerle mücadelelerde kullanılır. Motorlu termal sisleme cihazları araca monte edilir ya da portatif olarak uygulanır.

Ulv Cihazı İle Soğuk Sisleme Haşere İlaçlama

Özellikle zararlı olan haşerelerin aşırı nüfus artışı gibi nedenlerle kullanılmalıdır. Aracın üzerine monte edilen ve benzinle çalışan damlacık ulv cihazları kullanılır. Ancak bazı türlerinde ise el tipi ulv cihazları 20-50 metre yüksekliğe kadar ulaşabilir. Özellikle uçan haşerelerde etkili bir yöntemdir.

Jel Şeklindeki Haşere İlaçlama Uygulaması

Jel şeklindeki uygulamalarda aplikatör yardımıyla mutfak, restoran, yemekhane gibi mekanlardaki haşerelere karşı jel yem kullanarak uygulanır. Çok etkili olan bu yöntemde herhangi rahatsız edici bir kokusu yoktur. Dozu istendiği şekilde ayarlanabilen tabancalarla uygulanabilir.

Haşere İlaçlama

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte, ortaya sıklıkla çıkan haşereler, kişi sağlığını da tehdit etmektedirler. İnsan kanıyla beslenen haşereler, salyaları aracılığıyla, kişiye enfeksiyon enfekte etmektedirler. Oluşan enfeksiyonun ardından sıtma, veba, tifo ve sarılık gibi ciddi hastalıklara maruz kalınıyor. Bu durum ise en çok çocukları, yaşlıları ve bağışıklık sistemi güçsüz olan kişileri etkilemektedir. Böylesi durumların önlenmesi için, haşere ilaçlama yardımı almak yeterli olmaktadır.

Zamanında yapılmayan ilaçlama işlemi, psikolojik olarak panik atak ve fobi rahatsızlıklarını da kişide oluşturmaktadır. Bu rahatsızlıklar, kronik hastalıkları olan kişileri daha derinden etkilemektedir. Yapılacak olan birkaç saatlik haşere ilaçlama işleminin ardından, bu sorunların hepsi tümüyle yok olmaktadır. Bu konuda firmamız, profesyonel olarak hizmet sunuyor.

Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır? 

Sağlık açısından hijyenik olmayan haşerelerin yok edilmeleri için, öncelikle gerekli ön hazırlık yapılmaktadır. Ortamda bulunan kişiler ilaçlama kokusundan etkilenmemeleri için, dışarıya çıkartılır. Sonrasında etrafın bulunan küçük eşyalar ve gıdalar da kokudan etkilenmemeleri için, dışarıya çıkartılır veya üzerleri sıkıca örtülür. Ardından, haşere yuvaları öncelikli olarak, ilaçlama yapılmaktadır. Daha sonrasında, geriye kalan bütün yerlere, haşere ilaçlama işlemi yapılmaktadır.

Yapılan ilaçlama işleminin ardından, alandaki kokunun yok olması için, yaklaşık 4 saat boyunca havalandırma yapılır. Biten ilaçlama işleminin sonrasında, yaşam alanında bulunan kişiler tarafından, küçük çaplı bir temizlik yapılmaktadır. Sonrasında alan içerisinde yaşayan kişiler gündelik hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edebiliyorlar. Haşere ilaçlama işlemini, bizden güvenle temin edebilirsiniz.

Haşere İlaçlama Avantajları 

Kaliteli ve dikkatli bir şekilde yapılan haşere ilaçlama işleminin ardından sağlıklı ve hijyenle ortam avantajı sağlanmaktadır. Genellikle geceleri ortaya çıkan haşereler, kişinin uykusunu bölerek ve kanını emerek rahatsızlık vermektedirler. Fakat yapılan ilaçlama sayesinde, bu problem tamamen yok edilerek, huzurlu uyuma ve barınma avantajı sağlanmaktadır.

Yaşam alanlarının tüm yerlerinde salyalarını bırakan haşereler, tiksinti ve mide bulantısı durumunu kişiye yaşatmaktadır. Yapılan itinalı haşere ilaçlama sonucunda, bu sorunda ortadan kalkmaktadır. Her yerde durmaksızın gezen haşereler, bulundukları yere en önemlisi de gıdalara bakteri salarak sıklıkla temizlenmelerini gerektirmektedirler. Fakat yapılan ilaçlama sayesinde, bu problem de kökünden çözülerek, kişiye maddi ve manevi avantaj sağlanmaktadır. Haşere ilaçlama konusunda itinalı olarak, bizden hizmet alabilirsiniz.