"> ilaçlama Türleri | 3E Böcek İlaçlama | 7/24 Hizmet | %100 Çözüm Whatsapp'tan Bize Ulaşın

İlaçlama Türleri

Sıvı ilaç uygulama, jel ilaç uygulama, kemirgen ile mücadele için ilaçlama, dezenfeksiyon ilaçlama, tahtakurusu ve pire ilaçlama, kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama gibi çok sayıda ilaçlama türü vardır. Haşerenin ya da kemirgenin türüne, mekâna göre en uygun ilaçlama türleri tercih edilmelidir. Eviniz, iş yerleri, bahçeniz, apartmanlar, hastaneler, siteler, parklar, koruluklar, yazlıklar, restoranlar, apartman boşlukları, villalar, sera, sağlık ocağı, hastane, fabrika, ,depo, okul, lokanta gibi pek çok alan için ilaçlama yapılır. Bu yüzden en uygun olan yöntem ve ilaç tercih edilmelidir.

Sıvı İlaçlama yöntemleri

Genel sıvı ilaçlama yöntemleri genellikle mekân iç alanlarına ve çevrelerine sıvı olarak uygulanır. Sıvı ilaç uygulama yöntemleri arasında akrep. çıyan, karınca, örümcek, uçan haşereler, gümüşçün böceği, hamamböceği, kırkayak gibi genel haşere türlerinin etkisiz hale getirilmesi için uygulanır. Pire ve tahtakuruları için tercih edilen ilaçlama türleri ise dayanıklı olan tahtakurusu ve pireler için tercih edilir. Bu sayede kanla beslenen bu tür canlılar sıvı ile temas edip öleceklerdir.

Jel İlaç Uygulama türleri

Jel ilaçlama türleri uygulandığı alandaki haşere türüne göre özel üretilen jeller tercih edilmelidir. Hamam böcekleri ile mücadelede yani istilacı türler arasında verimli sonuçlar alır. Jel ilaç uygulama türleri gıda alanları medikal sahalarda kimyasal kalıntı riskimi e aza indirir. Özellikle Sağlık Bakanlığı sıkça tercih ettiği bir ilaçlama türüdür.

Kemirgen Fare ile Mücadelede Kullanılan Yöntemler

Kemirgenlerde kullanılan ilaçlama türleri biraz daha farklıdır. Çünkü kemirgenler zeki ve kurnaz varlıklardır. O yüzden daha farklı yöntemler geliştirilmiştir. Açık Yemleme yöntemleri, Canlı Yakalama Tuzakları kurarak mücadele yöntemleri, Kemirgen İstasyonu kurulma yöntemleri örnek verilebilir. Ancak bu yöntemler çeşitli riskleri de barındırır. Özellikle evlerde, çocuklar ve evcil hayvanlar hususunda dikkat edilmelidir.

Dezenfeksiyon İşlemi

Gözle görülmeyen mikroorganizmalar için tercih edilir. Özellikle hayati önemi olan mekânlarda kullanılmaktadır. Zararlı mikroorganizmalara yöneliktir. Bu zararlı mikroorganizmalar insan sağlığını tehdit eden hastalıklara neden olur. Bu yüzden önlem amaçlı olarak dezenfeksiyon yöntemiyle ilaçlama yapılabilir. Sağlam referansları olan bir firmadan bu hizmeti güvenli ve ucuz bir şekilde alabilirsiniz.

İlaçlama Türleri

Haşereler ile mücadele vermek kolay değildir. Kendi yol ve yöntemleriniz ile bunun önüne geçmeniz olanaksızdır. Çünkü haşerenin türüne göre ilaçlama yöntemi  değişiyor. Buradaki ince nokta ise doğru metodun doğru dozajlar ile eğitimli personel ile yapılmasıdır. Aksi takdirde böceklerden kurtulmak çok da mümkün olmayacaktır. İlaçlama Türleri sıvı ilaçlama kokulu ilaçlama kokusuz ilaçlama jel ilaçlama fare kemirgen ilaçlama olarak ihtiyaca uygun şekilde değişmektedir. İlaçları belirleyen etkenler ise haşerenin türü, haşerenin yoğunluğu, mekânın büyüklüğü ve özelliği yani ev iş yeri açık alan mı olduğu, gibi etkenler belirlenerek yapılan ilaçlama yöntemi daha sağlıklı olacaktır. Profesyonel ekibimiz ile siz değerli müşterilerimizin her daim yanındayız.

İlaçlama Nedir?

İlaçlama günümüzde yetkili ilaç firmaları tarafından haşere ile profesyonel bir şekilde mücadele ederek kalıcı çözüm yöntemlerin  bulunmasını sağlayan firmalardır. İnsanların daha konforlu ve sağlıklı bir şekilde hayat sürmeleri için ilaçlama türleri üstünde profesyonel çalışırlar. Gelişen teknoloji ile birlikte ilaçlama sektörü birçok açıdan dikkat edilmesi gereken bir alandır. Zararlı haşereler ile mücadele geçmişten günümüze kadar devam ediyor. Fakat günümüzde teknoloji sayesinde daha optimum düzeyde yöntemler geliştiriliyor. Yapılan yanlış uygulamalar sonucu zehirlenen ya da hayatını kaybedenler insanlar olduğu için ilaçlama konusunda profesyonel ekibimizden yardım almanız gerekiyor. Tek başına halledilecek bir iş değil. Her zaman profesyonel olan firmalardan yardım almak zorundasınız.

Sıvı İlaçlama Nasıl Yapılır?

Yaşam alanlarımız da haşere istilasına maruz kalmışsak ilaçlama yöntemleri ile bu haşereleri uzaklaştırmaya çalışırız. İlaçlama Türleri içerisinde sıvı ilaçlama yöntemi haşerelerin fazlasıyla görüldüğü bölgelerde başvurulan bir metottur. Bu yöntem sıvı püskürtme hizmeti ile gerçekleştirilmektedir. Haşerenin oldukça yoğun olduğu bölgelerde etkili çözüm sunması bakımından tercih edilebilir niteliktedir. Bir diğer yöntem ise jel ilaçlama yöntemidir. Bu yöntemde ilacı yiyen haşere yuvasına döndükten sonra ölecektir. Diğer haşereler ise bu ölen haşereden beslenecek bu sayede onlar da ölecektir. Kokusuz ilaçlama yöntemi ise sıvı püskürtme yöntemi ile gerçekleştirilir. Kokusuz ilaçlama yönteminin avantajlı olan noktası ise sizin ilaçlanan bölgeden uzaklaşmanıza gerek kalmamasıdır. Daha fazla bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.