"> Kemirgen ile Mücadele | 3E Böcek İlaçlama | 7/24 Hizmet | %100 Çözüm Whatsapp'tan Bize Ulaşın

 Kemirgen Fare İle Mücadele

Kemirgen Fare ile mücadele insan sağlığı için nemlidir. Bu kemirgenler insanların yaşadığı her yerde bulunabilir. İnsan yiyeceğine de ortaktır. Yediği besinlerin dışında yediğinin on katı kadar gıdayı da kirletir. Aynı zamanda insanlara hastalık taşırlar. Özellikle en korkuncu ise deride beliren siyah kabarcıklardır. Siyah Ölüm de denilen Veba hastalığına neden olur. İnsanlara veba hastalığı sıçan pireleri tarafından bulaşır. Gıda maddeleri, kıl, idrar, dışkı ile gıdaları kullanılamaz hale getirirler. Depolanmış ürünler, kumaş, inşaat malzemelerini tahrip ettikleri gibi sıçanlar elektrik, telefon, bilgisayar kablolarını da tahrip ederler.

Kemirgenlerin Tespiti

Fareler arkalarında çok belirsiz izler bıraktıkları için kontrolü zordur. Bu durum Kemirgen fare ile mücadele işini zorlaştırır. Ancak bina içlerinde, tavan, çatı araları, pervaz araları, duvarlarda bulunan delikler, yağmur suyu boruları gibi yerlerde yaşarlar. Bina dışında ise toprak yığınlarında, çöp kovalarında, saman yığınları arasında, su kanallarında yaşarlar. Ayrıca siz ne kadar geçişini önlemek için önlemler alsanız da fareler yeni giriş bulmada uzmandırlar. Fareler boruları tırmanabilir, ip üzerinde yürüyebilirler. Ayrıca su civarlarında da bulunabilirler. Bir fare yuvası tespit ederseniz yıkmayın. Çünkü kısa sürede yenisini yapar ve izini kaybettirir.

Fumigasyon ve Kültürel Mücadele

Kemirgen fare ile mücadele için kültürel mücadelede ambar fare ve sıçanlarına ait delikler camlı ve kömür tozu içeren harçlar sıvanarak kapatılabilir. Bu sayede besin ve su kaynaklarından yararlanamazlar. Havalandırma boşlukları, yere yakın pencereler, lağım ve su borularının ağızları kafes tel ile kapatılabilir. Fumigasyon yöntemlerinde ise hububat ve bakliyat ambarlarındaki zararlı kemirgenlere karşı 1 m³ ‘e 1 tablet (3gr) Aliminyum phosphidlerde kullanılabilir.

Fiziksel ve Kimyasal Mücadeleler

Kapanla yakalama, yapıştırıcı kullanma, ultronik ses dalgaları ile kaçırma yöntemlerine başvurulabilir. Bu yöntemler fiziksel mücadele kapsamına girer. Kemirgenlerle kimyasal mücadelede ise fosfor, antikoagulant ve çinko içeren rodentisitlerle zehirli yemler kullanılabilir. Bu zehirler yem istasyonlarında uygulanmalı ve ortada zehirli yem bırakılmamalıdır. Yaklaşık her yemleme kutusuna 100 gram zehirli yem konulması gerekir. Eğer bu yemler tamamen yenilmişse iki kat yem konulmalıdır.

Kemirgen Fare ile Mücadele

Kemirgen türleri insan sağlığına zarar veren, son derece tehlikeli canlılardır. Oldukça hızlı hareket ettiklerinden görseniz bile yakalamanız ya da öldürmemiz mümkün değildir. Bu canlılar eve yerleşirler ve kirletirler.

Fareler kemirgen türlerinin en bilinenleridir. Türlerine göre farklı boyutlarda olabilirler. Kirli su boruları ya da havalandırmalardan evin içine kolaylıkla girebilirler. Girdikleri evde her yere dışkılarını bulaştırırlar ve kirliliğe sebep olurlar.

Farelerden Kurtulmanın Yolu Nedir?

Kemirgen fare ile mücadele ederken profesyonel bir yardım almazsanız işiniz çok zor demektir. Bir fareyi kendi çabalarınızla yakalayabilmeniz çok zordur. Üstelik genellikle o ortamda tek olmazlar. Yani bir fare gördüyseniz, devamı da genellikle vardır.

Tüm fareleri tek tek bulup o ortamdan uzaklaştırabilmeniz ise mümkün değildir. Yapıları gereği son derece hızlı canlılardır ve iyi gizlenirler. Ortalık sessizken gizlendikleri yerden çıkarlar ve yiyecek ararlar. Ayaklarında getirdikleri pislikleri ise evinizin yer yerine yaymış olurlar.

Kemirgen fare ile mücadele etmek için profesyonel anlamda yardım alırsanız işiniz çok kolaylaşır. Yapılan ilaçlama, bir kemirgen türü olan fare üzerinde kesin etkilidir. Eğer depo ya da bodrum gibi alanlarınız varsa, hiç fare görmeyi beklemeden düzenli olarak ilaçlatmanız en doğrusudur.

Fare İlaçlama Yöntemi

Kemirgen fare ile mücadele etmek için fare ilaçlama yönteminden faydalanabilirsiniz. Farelerden kesin olarak kurtulmak istiyorsanız, profesyonel destek almanız şarttır. Başka türlü siz kurtulduğunuzu sansanız bile fareler bir yerlerde gizlenerek yaşamaya devam ediyor olabilir.

Özellikle depo olarak kullanılan alanlarda sürekli olarak bulunmadığınızdan farelerin yaşaması için daha elverişlidir. Kemirgen olmaları sebebiyle de bu alanlarda depolanan eşyalara zarar verme ihtimalleri çok yüksektir. Eğer depolarınızı düzenli olarak farelere karşı ilaçlatmazsanız o deponun hijyenini sağlayamazsınız.

Profesyonel Kemirgen Fare İlaçlama Hizmeti

Eğer farelerle başınızın dertte olduğunu düşünüyorsanız, hiç beklemeden firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İlaçlama yaptığımız alanlarda kemirgen farelerden kesin olarak kurtulmuş olursunuz. Fareler üzerinde yüzde 100 etkili olan onaylanmış ilaçlar kullanmaktayız.

Ev, apartman boşluğu, depo, fabrika, otel, restoran, fırın gibi çeşitli alanların ilaçlama hizmetlerini yürütmekteyiz. Firmamızı tercih ederek fare türlerinden etkili ve hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.