"> Sultanbeyli Böcek İlaçlama | 3E Böcek İlaçlama | 7/24 Hizmet Whatsapp'tan Bize Ulaşın

Sultanbeyli Böcek ilaçlama

Sultanbeyli ilçesi yaklaşık olarak 300.000 nüfuslu büyük bir  ilçedir. İlçe çok fazla dış göç almakta olup nüfusu artmaya devam etmektedir. Aydos ile Teferrüç dağı arasındaki alana kurulmuş olan Sultanbeyli ilçesini sahip olduğu bu özellikleri haşere ve kemirgen sorunlarını incelemek üzere kullanacağız. Sultanbeyli ilçesinin etrafı ormanlık ve açık doğal alanlarla çevrilidir. Aynı zamanda ilçede devam etmekte olan yapı inşa ve kentsel dönüşüm  faaliyetleri de haşere ve kemirgen davranışlarını etkilemektedir. sultanbeyli böcek ilaçlama

Sultanbeyli Belediyesi Böcek ilaçlama,En çok Karşılaşılan böcek ve Fare Türleri?

Sultanbeyli ilçesinde en çok karşılaşılan sorun fare problemidir. Özel konutlar ve işletmeler için tehdit olmaktadırlar. Doğal ortamlara ve açık alanlara yuvalarını kurmayı daha fazla tercih eden bu canlılar, Sultanbeyli ilçesinin etrafında bulunan ormanlık ve açık alanlar onlar için doğal yuva konumundadır. Bu sebeple özellikle bu alana  daha yakın yerlerde fare/kemirgenler daha çok görülmekte ve tehdit oluşturmaktadırlar. Aynı zamanda ilçede devam eden kentleşme süreci de ilçe içinde alt yapının değişmesine farelerin kendilerine yeni yaşam alanları aramasına sebep olmaktadır. Fareler gıda kokusu alma ve arama kabiliyeti gelişmiş olan canlılardır.Yuvalarını ise gıdaya ve suya yakın alanlara yaparlar.

Dış alanlarda bulunan çöpler için muhafazalı çöp kurularının kullanılması gerekmektedir. Bu durum en azından bulunduğumuz yaşam alanlarına daha az gelmelerini sağlayacaktır

Doğal yaşama komşu olan alanlarda karınca, kanatlı karınca, akrep, kırkayak, çıyan, kene, örümcek gibi haşerelerin de mevsimsel sıcaklık değerlerine bağlı olarak konutlarda ve işletmelerde görülebilmektedirler.

Akrep, çıyan ve kırk ayak gibi canlılar dış ortam yalıtımı iyi olmayan veya yıpranmış yalıtım malzemelerine sahip mekanlara girmektedir. Bu canlıların içeriye girişlerini engellemek için kapı altı süpürgeliklerin de ve sıhhi tesisat vb gibi alanlarda içeriye girebilecekleri boşluklar olmamalıdır.

Kene haşeresi için çimler ve otlak alanlar kısa kesilmelidir.Ve yaz aylarına girmeden önce ilaçlama işlemi tavsiye edilmektedir.

Kanatlı karıncalar sonbahar dönemlerinde ve çok yağışlı zamanlarda evlerin içine korunmak amacıyla girmeye çalışmaktadırlar. Bu canlılar üremeye başladıklarında mekan içinde binlerce sayılara ulaşabilmektedirler.Pencere sineklik vb yalıtım araçlarının sağlam olması gerekmektedir.Mekan içinde bu sorunla karşılaşıldığında mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır.