"> Ümraniye Böcek İlaçlama | 3E Böcek İlaçlama | 7/24 Hizmet Whatsapp'tan Bize Ulaşın

Ümraniye Böcek İlaçlama Firması

Ümraniye Böcek ilaçlama firması olarak bu ilçede sıkça karşılaştığımız haşere-kemirgen problemlerinin sebebini bilimsel verilerle ve yıllarca edindiğimiz tecrübelerimizle ortaya koyacağız.

Ümraniye ilçesi kentleşme sürecinden önce tamamen ormanlarla kaplı bir konuma sahiptir. Bu durum ilçede büyük bir canlı ekosisteminin var olduğuna işaret etmektedir. 1970’lerden itibaren sanayi bölgesi ilan edilen Ümraniye ilçesi yoğun bir göç dalgasına maruz kalmaya başlamıştır. Aynı zamanda Anadolu yakası içinde ulaşım ağı ve merkez ilçelere olan yakınlığıyla da çekici nüfus etkisine sahip olmuştur. Ümraniye ilçesi şuan itibari ile Anadolu yakasının en kalabalık, İstanbul’ un ise 4. En büyük ilçesidir. Kentleşme sürecini çok hızlı tamamlaması ve nüfus artışı, aynı zamanda büyük doğal ekosisteme sahip bir bölgede bu gelişmelerin olması beraberinde bazı haşere/kemirgen problemlerini doğurmuştur. Ümraniye Böcek ilaçlama firması

Ümraniye Haşere ilaçlama, İlçe de En çok karşılaştığımız Haşere Türleri

Ele aldığımız verileri 20 yılı aşan tecrübemizle incelediğimizde Ümraniye ilçesinde en çok karşılaştığımız haşere/böcek problemi oryantal/şark hamamböceğidir. Bu hamamböceği türünün yaşam alanı doğal ortamdır. Fakat su, besin, sıcaklık gibi unsurlar bunları yaşam alanlarımıza çekmektedir. En çok karşılaştığımız diğer hamamböceği türü ise alman hamamböceğidir. Kapalı mekan hamamböceği olarak ta anılan bu tür her türlü malzemenin içinde taşınabilir ve mekanlara musallat olabilir. Özellikle el valizleri, eşyalar, mobilyalar ve nakliye araç gereçleriyle kolaylıkla başka mekanlara taşınabilirler.

Buranın çok uzun zamandır ormanlık alan olması ve hala kısmi olarak büyük doğal yapısının bulunması kemirgen/fare sorununun Ümraniye ilçesi için tehdit olmasına neden olmuştur. Fare/kemirgenler gelişmiş koku duyusuna sahip hayvanlar oldukları için doğal yaşam alanlarından kolay besin, su ve barınma alanı bulmak için yaşam alanlarımıza musallat olurlar. Genellikle gıda, lojistik depoları vb yerlere musallat olan lağım fareleri çok ciddi zararlar verebilmektedirler.

Ümraniye ilaçlama firması olarak karşılaştığımız diğer Böcek Türleri

Ümraniye ilçesinde en çok karşılaştığımız diğer sorun ise karınca problemidir.Bu canlıların habitatları tamamıyla doğal yaşamdır.Çöpçü olarak tabir edilen beslenme şekline sahip bu canlılar kolaylıkla besin kaynağı bulmak için yaşam alanlarımıza gelebilirler.Kanatlı karıncalar ise özellikle yoğun yağış alınan sonbahar gibi mevsimlerde kolaylıkla evlere açık pencere ve kapılardan girebilir ve yeni bir koloni kurmak amacıyla çok sayıda üreme yapabilirler.Bölgede birçok farklı haşere ilaçlama vakalarıyla mücadele etsekte akrep Ümraniye ilçesinde mücadele ettiğimiz canlı türlerinden öne çıkan haşere/böcek türüdür.Evinizi akrep istilasından korumak istiyorsanız içeri girebilecekleri tüm boşlukları kapatın ve evinizde bir tane bile akrep gördüyseniz mutlaka ilaçlama hizmeti için bize ulaşın